Spoštovani starši,

obveščamo vas, da bo vpis v 1. razred potekal od 9. do 12. 2. 2021. Starši otrok, ki živijo v našem šolskem okolišu, boste prejeli vabilo za vpis s podrobnejšimi navodili po pošti. Otroka bo možno vpisati osebno (v naprej določenem terminu) ali po elektronski oz. navadni pošti. Starše, ki želite vpisati otroka in ne živite v našem šolskem okolišu pa prosimo, da oddate prošnjo za vpis po elektronski pošti ali navadni pošti. Na sledeči povezavi najdete obrazec za prepis otroka.

Nekaj informacij v zvezi z vpisom:

▪ V 1. razred vpisujemo otroke, ki bodo v koledarskem letu, v katerem bodo začeli obiskovati osnovno šolo, dopolnili 6 let (rojeni leta 2015).

▪ Starši imate pravico vpisati otroka v osnovno šolo v šolskem okolišu (stalno ali začasno bivališče). Otroka lahko vpišete v šolo izven šolskega okoliša, če šola, v katero želite vpisati otroka, s tem soglaša. Če imate otroka namen vpisati v šolo izven šolskega okoliša, vas prosimo, da o tem obvestite obe šoli.

▪ Otroku se lahko začetek šolanja na predlog staršev, zdravstvene službe oziroma na podlagi odločbe o usmeritvi odloži za eno leto. Starši morate obvestiti svetovalno delavko (osebno, po telefonu ali elektronski pošti), če razmišljate o odlogu šolanja in želite vključiti svojega otroka v postopek ugotavljanja pripravljenosti za vstop v šolo. Prav tako je potrebno obvestiti svetovalno delavko, če ima otrok odločbo o dodatni strokovni pomoči v vrtcu ali je vključen v postopek usmerjanja.

Za dodatne informacije lahko pišete na ana.panjan@ospoljane.si ali pokličete na telefonsko številko 01/2308-437.

Ana Panjan, psihologinja

svetovalna služba