V sredo, 15. 5. 2024, je na atletskem stadionu v Šiški v prijetnem sončnem dopoldnevu potekalo občinsko prvenstvo ljubljanskih osnovnih šol v atletiki, kjer so se pomerili učenci iz približno polovice ljubljanskih šol (druga polovica je tekmovala dan kasneje). Tekmovanja se je udeležila skupina 13 mlajših učenk in učencev OŠ Poljane, ki so se v veliki konkurenci preizkusili v teku na 60 m, skoku v daljino, skoku v višino, metu vorteksa in teku na 600 m. Tekmovanja so se udeležili Bron in Lovro iz 6. a, Vita, Lara, Martin, Mila in Gaja iz 6. b, Tinkara iz 7. a ter Julija Karina, Ela, Elisa in Žana iz 7. b.

Večina učencev je prvič nastopila na atletskem tekmovanju in izkusili so, kako napeto je merjenje z vrstniki v atletskih disciplinah. Prav vsi so se imeli lepo in zatrdili so, da bodo naslednjo leto spet tekmovali. Ela je v teku na 600 m z odličnim časom 1:56,59 osvojila 2. mesto in pričakujemo, da se bo uvrstila na finalno tekmovanje, ki bo v sredo 29. 5. 2024. Čestitke Eli in vsem ostalim udeležencem za nastop na tekmovanju!

Žan Luca, učitelj športa