Prvošolci so v torek, 4. 10. 2022, tudi uradno postali člani šolske skupnosti OŠ Poljane. Pred malico so se odpravili na sprehod do tržnice, potem so si privoščili zelo zaželeno in zasluženo malico. Po malici sta jim gospa Vika in gospa Helena pripravili glasbeno pravljico o Sovici Oki, učenci drugih razredov (pevski zbor), Tara (voditeljica), Ronja in Aneja (kitara in prečna flavta), Broni in Tinkara (recitacija), Gašper (recitacija) in predsednik šolske skupnosti Mark Kališek so jim pod vodstvom Tajde Lukan pripravili slavnostni sprejem v šolsko skupnost. Učenci so v dar prejeli šolske majice, slikanice in piškote (izbirni predmet z gospo Lidijo).
Zdaj, ko so učenci slovestno zaprisegli, so tudi zares del poljanske šolske skupnosti.