Kaj se zgodi, ko “telefonska Siri” nesramnega fanta  vklene v telefon?

Mladi filmar Matija Leonardi iz 7. b je posnel novo mojstrovino. Njegov kratki film Deček, ki se je spremenil v mobi se naslanja na literarno predlogo španskega pisatelja Francesca Puigpelata. S filmom se je Matija uvrstil na državno tekmovanje Slovenščina ima dolg jezik – Književnost na filmu 7 in dosegel srebrno priznanje. Iskrene čestitke!

Poljanci smo z dvema filmoma sodelovali tudi na mednarodnem filmskem festivalu za otroke in mladostnike ZOOM.13, ki je potekal v Pionirskem domu od 22. do 24. marca 2019.

Matijev film Matilda iz leta 2018 se je v veliki konkurenci uvrstil v ožjo selekcijo osnovnošolskih filmov.

Na festivalu so predvajali tudi dokumentarni film V gozdu, stopinje. V njem devetošolka Zigi Omerzel obnavlja vtise z januarskega ustvarjalnega tabora za nadarjene v Rakovem Škocjanu.

Obema filmarjema čestitamo in komaj čakamo na nove filme!