Petega aprila smo obeležili 9. svetovni dan joge za otroke. V preteklih letih je ob svetovnem dnevu joge za otroke sodelovalo več kot 480.000 otrok iz celega sveta. Letos smo sodelovali tudi slovenski učitelji.
Na OŠ Poljane smo imeli uro pravljične joge v petek, 5. 4., ter v ponedeljek, 8. 4. Otroci so preko zgodbice Mali Ganeša in njegova skrivnost spoznali nekaj jogijskih položajev ter se na zabaven način srečali s to dejavnostjo.
Pobudnica praznovanja svetovnega dneva joge za otroke v Sloveniji je Maja Podpečan. Dan so obeležili v Ljubljani, Kopru, Apačah, Celju, Gomilskem, Ivančni Gorici, Komendi, Ljutomerju, Mirni, Mojstrani, Novem mestu, Pivki, Postojni, Škofji Loki, Škocijanu in na Lescah.