V petek, 4. 10. 2019, so bili otroci 1. a in 1. b sprejeti v šolsko skupnost Osnovne šole Poljane Ljubljana. Na sprejemu so sodelovali drugošolci, predsednik šolske skupnosti in varuhi prvošolcev – učenci višjih razredov. Prvošolci so dobili svoje varuhe, jih odpeljali v svoj razred ter se z njimi igrali. Ob koncu dneva sta otroke obiskala psa Fanny in Oli s svojima vodnicama iz društva Tačke pomagačke (Oli, Fanny).
Josip Pavčnik Veljanovski (predsednik šolske skupnosti): “V petek smo sprejeli najnovejše učence naše šole. S tem so dobili naziv Poljančkov, kar pomeni, da morajo upoštevati hišni red oz. šolska pravila. Sprejeti so bili tudi v šolsko skupnost in s tem bodo lahko spremenili šolo (seveda na bolje). In čeprav so sedaj šele prvošolčki, bo čez nekaj let prav eden od njih sprejel nove Poljančke.”