V tednu otroka, so se sedmošolci odpravili na ogled Mestne knjižnice Ljubljana, enoto Otona Župančiča. Ogled je del nacionalnega projekta Rastem s knjigo, ki poteka pod okriljem Javne agencije za knjigo Republike Slovenije.

Najprej nam je g. Tone Obadič predstavil Župančičevo spominsko sobo in spoznali smo nekaj o življenju in delu tega slovenskega književnika ter prevajalca.

Nato smo odšli na mladinski oddelek, kjer smo se pogovarjali o branju knjig in stripov, dobili vpogled v aktualno kvalitetno mladinsko literaturo (zlate hruške), ter spoznali avtorico letošnje darilne knjige za sedmošolce in njen roman. Ogledali smo si tudi predstavitveni film. Ob koncu je vsak v dar prejel knjigo Irene Androjna: Modri otok, ki je tudi predpisana za letošnje tekmovanje iz znanja slovenščine za Cankarjevo priznanje.