Učenci sedmih in osmih razredov se že nekaj dni potepamo po Republiki Češki. V nedeljo smo obiskali čudovit dvorec Hluboka nad Vltavo, zgrajen v 13. stoletju, kjer je bivala bogata rodbina Schwarzenbergov.
Nato smo se odpravili v Vodnany, majceno ribiško mesto, znano po svoji Ribiški srednji šoli, kjer tudi prebivamo. V ponedeljek smo obiskali Osnovno šolo Vodnany, kjer smo spoznali tamkajšnje učitelje in učence ter iz prve roke izvedeli, kako poteka pouk v čeških šolah.
V torek smo se z avtobusom takoj po zajtrku odpravili v Prago, glavno mesto Češke. Bili smo navdušeni nad ogromnimi gradovi, Karlovim mostom, pisanim zidom Johna Lennona, kamor smo se tudi sami lahko podpisali. Najbolj smo uživali v hudomušnem Muzeju iluzij, kjer smo se znašli v zelo neobičajnih položajih, na koncu pa smo seveda obiskali še Starbucks, KFC in McDonalds ter si privoščili pravi češki trdelnik.