Včeraj, 22. 2. 2023, je na OŠ Prežihovega Voranca potekal 33. Območni otroški parlament na temo Duševno zdravje otrok in mladostnikov. O tej nadvse aktualni in še kako pomembni temi, so mladi parlamentarci iz centrskih ljubljanskih šol diskutirali najprej v manjših skupinah, potem pa še v obliki splošne razprave. Našo šolo so zastopali Ela Dekleva, Tinkara Bezgovšek, Nikolas Grahek, Franja Razinger, Jakob Matthew Ivanič in Aleksandar Berlin Navala.

Na koncu so potekale volitve, kjer so učenke in učenci izbrali 3 predstavnike območja Center, ki se bodo udeležili najprej mestnega, potem pa še regijskega otroškega parlamenta. Med temi predstavniki je tudi učenka naše šole Franja Razinger. Čestitamo!