Španščina

Interesna dejavnost Španščina za učence 5. in 6. razreda bo potekala ob ponedeljkih 7. urood 13.45 do 14.30 – v učilnici 12.

S pomočjo pesmic, igric in krajših pogovorov se bomo naučili predstaviti se, povedati in vprašati, koliko smo stari, kdaj imamo rojstni dan, govoriti o sebi, svoji družini, igračah, hišnih ljubljenčkih, šolskih predmetih in potrebščinah, svojem prostem času in o tem, kako smo oblečeni, kaj nam je všeč in česa ne maramo. Naučili se bomo tudi abecedo, števila od ena do sto, poimenovati barve, dele telesa in še veliko zanimivih stvari. Izvedeli boste tudi, kako v Španiji praznujejo božič in novo leto.

Občasno bomo uporabljali učbenik Colega 1 in računalniški program Mi mundo en palabras pa tudi interaktivno tablo v učilnici.

Za interesno dejavnost potrebuješ mali črtani zvezek,  pisalo in barvice. Začnemo v ponedeljek, 28. 9. 2020.

Prijavo lahko oddaš učiteljici med odmorom pred začetkom pouka angleščine (šestošolci) ali pa na elektronski naslov breda.ulcnik@ospoljane.si

Vabljeni!

Mentorica: Breda Ulčnik