V sredo, 29.3.2023, je na Osnovni šoli Martina Krpana v Ljubljani zasedal 33. Regijski parlament na temo DUŠEVNO ZDRAVJE OTROK IN MLADIH.

Zasedanje so s pesmijo svečano otvorili učenci omenjene šole, sledili so uvodni nagovori in poročanje mladih parlamentarcev iz območnih parlamentov.

Po odmoru je potekalo delo po skupinah, izhodišča za razpravo so bila naslednja:

1. Kaj mi lahko pomaga, ko se znajdem v stiski?
  2. Kaj pričakujem od odraslih (na ravni družine, šole, države)?
  3. Razlogi, ki potisnejo mlade v vedenja, ki so destruktivna ali avtodestruktivna.

Svoja razmišljanja so predstavniki vsake izmed skupin predstavili vsem prisotnim, nato so izmenjali mnenja o vsaki podtemi.

Našo šolo je odlično zastopala FRANJA RAZINGER TARLE, za kar ji iskreno čestitamo! S svojim aktivnim vključevanjem v razpravo in utemeljevanjem podanih mnenj se je uvrstila na 33. Nacionalni otroški parlament, ki bo potekal 11.4.2023 v Državnem zboru Slovenije.